Näringslivsfest 24 maj 2018 på Norrviken

näringslivsfest, båstad, bjäre, bjärehalvön, företag, entreprenör, Årets Företag, Årets Entreprenör, Årets Ambassadör, Årets UF-Företag, Kulturstipendiet Båstads kommun, Årets butik, Integrationspriset,

Båstad Turism & Näringsliv är glada och stolta över att för tredje året i rad kunna välkomna er alla till Orangeriet Restaurang på vackra Norrviken till årets Näringslivsfest 24 maj kl 18.30

 

När: Torsdagen 24 maj kl 18.30
Var: Orangeriet Restaurang, Norrviken
Pris: 695:- för medlemmar (ex moms)
samt 895:- för icke medlemmar (ex moms)

VARMT VARMT VÄLKOMNA!

Inom några dagar bör du se ditt/era namn i anmälningslistan nedan. 
Finns ni inte med så vänligen kontakta Jeanette på [email protected] för då har inte anmälan gått igenom.

______________________________________________________________________________________________________

 

Anmälda

Anmälda

Namn - Företag

1) Lennart Johnsson - Logistik & Transporthuset i Båstad AB
2) Margaretha M. Johnsson - Logistik & Transporthuset i Båstad AB
3) Helena Ivarsson - Ivarssons i Båstad AB
4) Peter Ahlberg - Ahlberg Invest Båstad AB
5) Yvonne Persson Magnusson - Ahlberg Invest Båstad AB
6) Bengt Nilsson - Hammerglass AB
7) Mia Nilsson - Hammerglass AB
8) Ingrid Timmermans - Hammerglass AB
9) Torbjörn Timmermans - Hammerglass AB
10) Kristoffer Henningsson - Pensionat & Restaurang Hjorten

11) Edna Borges-Olofsson - Huset vid Stranden AB (Pepes Bodega)
12) Fredrik Olofsson - Huset vid Stranden AB (Pepes Bodega)
13) Marcus Liffner - Ica Supermarket i Båstad
14) Titti Liffner - Ica Supermarket i Båstad
15) Jimmie Bengtsson - Montageservice i Båstad
16) Therese Ferdinandsson - Montageservice i Båstad
17) Manne Dahlberg - Ernst Textil
18) Lotta Olmarker Dahlberg - Ernst Textil
19) Johan Olmarker - Sportshopen i Båstad AB
20) Erik Ragnarsson -  Nylyckans Ekologiska AB

21) Mikael von Krassow - Mikael von Krassow
22) Ingrid Persson Skog - Språkguiden
23) Emil Lennartsson - Swedbank AB
24) Niclas Rimsby - Swedbank AB
25) Marie Rosengren - Swedbank AB
26) Jonatan Svensson - Swedbank AB
27) Ann-Lena Wulff - Swedbank AB
28) Katarina Gutavsson - Swedbank AB
29) Ingrid Thuresson - Witec Sweden
30) Mikael Hammarström - Care of Service, Sport & Relations

31) Helle Fromberg - Care of Service, Sport & Relations
32) Thomas Svensk - Båstad Gruppen
33) Maria Svensk - Båstad Gruppen
34) Pia Martinsson - BjairAB
35) Niclas Amrén - BjairAB
36) Paul Rösth - KattvikDesign AB
37) Ylva Grip Rösth - KattvikDesign AB
38) Camilla Berthilsson - Norrviken
39) Elin Palm - Norrviken
40) Ingrid Lövkrona - Norrviken

41) Marie Karlsson - Norrviken
42) Charlotte Jansson - Norrviken
43) Ulrika Andersson - Mat & Möten 
44) Andreas Jönsson - Mat & Möten
45) Ebba Adnervik
46) Hannes Häggander
47) Henrik Adnervik
48) Jenny Adnervik
49) Håkan Jonsson - Thimsfors VVS & Oljeservice AB
50) Christina Rutholm - Thimsfors VVS & Oljeservice AB

51) Annelie Zanders Fransson - Hamptons Company
52) Patrik Fransson - Hamptons Company
53) Fredrik Henrysson - Fastighetsutveckling i Båstad AB
54) Henrik Jönne - Hotel Skansen
55) Ingela Stefansson - Oppositionsrådet
56) Per Henrysson - Kattviks Fruktodling AB
57) Malin Henrysson - Kattviks Fruktodling AB
58) Krister Trulsson - Båstad & Bjuv Naprapatklinik AB 
59) Dennis o Krook - Sepia Nordic AB
60) Nike Sandberg - Bildning och arbete, integrationsavd

61) Marianne Oxelman - Bildning och arbete, integrationsavd
62) Jeanette Nihlén - Bildning och arbete, integrationsavd
63) Gullan Ekhem - Ekhems Gård
64) Sven Ekhem - Ekhems Gård
65) Eva Humrik-Larsson - SEB
66) Magnus Johansson - SEB
67) Anna Eklund - SEB
68) NN- NP Nilsson
69) Marcus Bengtsson - Hotel Riviera Strand
70) Mikael Bertilsson - MMB

71) Magnus Bertilsson - MMB
72) Martin Bramsell - MMB
73) Simon Gunnarsson - MMB
74) Pär Bohlin - MMB
75) Pär Skillhammar - MMB
76) Magnus Landin - MMB
77) Pascal L Malmquist - MMB
78) Lisa Härtsböle - MMB
79) Jöns-Petter Svensson - JP Svensson Holding AB
80) Mimmi Svensson - JP Svensson Holding AB

81) Håkan Eriksson - Bjäre Kraft
82) Kerstin Eriksson - Bjäre Kraft
83) Lena Kello - Queen Travel AB
84) Kerstin Gustafsson - Båstads kommun
85) Bo Nilsson - Gränslösa Möten
86) Camilla Nilsson - Gränslösa Möten
87) Tina Eriksson - Torekov Hotell
88) Helena Jansson - Torekov Hotell
89) Thomas Andersson - Båstads kommun
90) Patrik Rittfeldt - Westestate AB

91) Fredrik Olsson - NP. Nilsson
92) NN - NP Nilsson
93) Johan Olsson Swanstein - Båstads kommun
94) Robert Benckert - Radio Båstad
95) Melker Bengtsson - Radio Båstad
96) Jennie Dahlberg- Radio Båstad
97) Clara Sandin - Radio Båstad
98) Inge Henriksson - Båstads kommun
99) Anders Nelson - Backahill AB
100) Malin Sundberg - Företag Silwer Bemanning AB

101) Yvonne van Witzenburg - Företag Silwer Bemanning AB
102) Ingela Johansson - Företag Silwer Bemanning AB
103) Ulf Andersson - Båstad Rör AB
104) Anita Sundblom - Båstad Rör AB
105) Ingemar Andersson - Båstad Rör AB
106) Anna Olausson - Båstad Rör AB
107) Kristina Andersson - Båstad Rör AB
108) Håkan Paulsson - Båstad Rör AB
109) Mats Andersson - Båstad Rör AB
110) Katarina Andersson - Båstad Rör AB

111) Claes Åkesson - Båstad Rör AB
112) Malin Bakke - Båstad Rör AB
113) Per Brorsson - Båstad Rör AB
114) Mariana Brorsson - Båstad Rör AB
115) André Håkansson - Båstad Rör AB
116) Marcus Lundberg - Båstad Rör AB
117) Johanna Lundqvist Björn - Johanna Form & Design
118) Anne Kjellberg - Båstads kommun
119) Thom Nilsson - Beslag Design AB
120) Hans Bergström - Beslag Design AB

121) Josefine Bergström - Beslag Design AB
122) Björn Bergström - Beslag Design AB
123) Karin Gustafsson - Beslag Design AB
124) Helene Steinlein - Båstads kommun
125) Louise Dock - Louise Dock AB
126) Anders Willman - Nolato
127) Monica Nortinsson Andersson - LRF Konsult AB
128) Majvy Lindqvist - LRF Konsult AB
129) Ninni Markow - Markow HR-Konsult
130) Anna Storbacka - Markow HR-Konsult

131) Malin Rosengren - Spirit-Event
132) Nicklas Persson - Spirit-Event
133) Alexander Roslund - Spirit-Event
134) Per Wilander - Spirit-Event
135) Anna Högsosta - Spirit-Event
136) Joakim Hansson - NP Nilsson
137) Ted Tingvar - Spirit-Event
138) Kajsa Tingvar - Spirit-Event
139) Lars-Olof Ottosson - Handelsbanken
140) Björn Helmersson - Handelsbanken

141) Camilla Von Schedvin - Handelsbanken
142) Maria Svensson - Stigbertils Mäklare i Båstad AB
143) Ola Pettersson - Stigbertils Mäklare i Båstad AB
144) Louise Johnsson - Stigbertils Mäklare i Båstad AB
145) Mårten Persson - Stigbertils Mäklare i Båstad AB
146) Petronella Spångäng - Stigbertils Mäklare i Båstad AB
147) Nils Möller - Väderötrafiken
148) Cajsa Krikström - Minfot
149) Ola Krikström - Minfot
150) Cecilia Florén - Lindab

151) Fredrik Liedholm - Lindab
152) Paula Terne - Lindab
153) Ola Ranstam - Lindab
154) Lennart Porss - Lindab
155) 
156) Olof Christensson - Lindab
157) Alexander Jansson - Bjäre Kraft
158) Per-Henrik Bondesson - ALMI Företagspartner Skåne AB
159) Mats Ljunggren - Hammerglass AB
160) Joakim Ormsmarck - Bjärelivgruppen

161) Julia Ormsmarck - Bjärelivgruppen
162) Peter Jacobsson - Bjärelivgruppen
163) Jenica Paulsson  - Bjärelivgruppen
164) Joel Paulsson - Bjärelivgruppen
165) Johan Wastensson - Bjärelivgruppen
166) Therese Wastensson - Bjärelivgruppen
167) Stefan Suokas - Bjärelivgruppen
168) Therese Suokas - Bjärelivgruppen
169) Lina Heberlein - Bjärehalvöns Chark & Delikatess AB
170) Marie Heberlein - Bjärehalvöns Chark & Delikatess AB

171) Anna-Karin Nilsson - Butikerna på Gården
172) Nils Nilsson - Butikerna på Gården
173) Charlotte Erkehag - Vita Snäckan
174) NN - Vita Snäckan
175) Ante Andersson- Bjärelivgruppen
176) Tommy Johansson - Hotell Erikslund AB
177) Stina Nordström - Hotell Erikslund AB
178) Jonas Börjesson - Bjäre Entreprenad
179) Urban Jansson - Bjäre Entreprenad
180) Micke Pålsson - MarkisCentrum i Båstad AB

181) Linda Bjäråsen - Hotel Skansen
182) Ola Bjäråsen - Bjäråsen Redovisning 
183) Karin Hansson - Företagarna Båstad- Bjäre
184) Anna Nilsson 
185) Bobby Ekvall
186) Markus Arvidsson

187) Joanna Arvidsson
188) Henrik Anders
son - Båstads kommun
189) Fredrik Bergh - NP Nilsson
190) Sara Bergh - Swedish Open

191) Max Ringbrant - Båstad Företagsby
192) Per Assarsson - Båstad Företagsby
193) Wilma Petersson  - Årets UF-företag
194) Ellen Skogshult - Årets UF-företag
195) Juhlina Friman - Årets UF-företag
196) Anna Johansson (handledare)
197) Daniel Nadjafi - Nadjafi Kristensen
198) Miguel Ehrenfeldt 
199) Rebecca Brandquist - Nadjafi Kristensen
200) 

201) 
202) Sara Karlsson - Backahill, Norrviken
203) Ronny Fengved - Bjärröd Highland
204) Christer Isaksson - Bjärröd Highland
205) Anna Kylesten Johansson - Bjurfors
206) Maria Nygren - Bjurfors
207) Anna Brolin - Westestate AB
208) John Brolin - Westestate AB
209) Nirmal Csaszar - Margretetorops Gästgifvaregård AB
210) Lina Ehrnsten - Margretetorps Gästgifvaregård AB

211) Karl Bergström - Beslag Design
212) Jonatan Bergström - Beslag Design
213) Per-olof Ingemarsson - Bjärefågel
214) Petra Ingemarsson - Bjärefågel
215) Stina Gustavsson - Spirit-Event
216) Sara Sjögren - Pensionat Neptun
217) Riccard Larsson - Elon
218) Jan Bernardhsson - Båstad Kommun
219) Ebba Krumlinde - Båstad Kommun
220) Barbro Willners - TBSS Torekovs Hamn

221) Wai Huynh - Malens Krog
222) Yen Huynh - Malens Krog
223) Peter Nidelius - N.P. Nilssons Trävaru AB
224) Barbro Nidelius - N.P. Nilssons Trävaru AB
225) Anne-Marie Wemmert - LRFs kommungrupp i Båstad
226) Christer Hult - Swedish Open
227) Micke Falk - Swedish Open
228) Anette Eriksson - Swedish Open
229) Viktor Hägerström - Swedish Open
230) Denise Källberg - Swedish Open

231) Erik Paulsson 
232) Lena Karlsson
233) Sol Grip Rösth 
- KattvikDesign
234) Louise Söderman - Butikerna på Gården
235) Emma Johansson - Butikerna på Gården
236) Annelie Mårtensson - Butikerna på Gården
237) Robin Lundgren - Bjärefågel
238) Caroline Lundgren - Bjärefågel
239) NN - Pristagare Kulturstipendiet
 


240) Rose-Marie Östberg - Båstad Turism & Näringsliv
241) Camilla Rosenlund - Båstad Turism & Näringsliv
242) Gunilla Hovenäs - Båstad Turism & Näringsliv
243) Annika Borgelin - Båstad Turism & Näringsliv
244) Hans Lanner - Båstad Turism & Näringsliv
245) Karin Bengtsson - Båstad Turism & Näringsliv
246) Jeanette Nilsson - Båstad Turism & Näringsliv


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeanette Nilsson - Båstad Turism & Näringsliv
Hans Lanner - Game Set Matchning/BTN
Annika Borgelin - Aktiv Livsstil/BTN
Karin Bengtsson - Båstad Turism & Näringsliv
Rose-Marie Östberg - Båstad Turism & Näringsliv 
Camilla Rosenlund - Båstad Turism & Näringsliv
Gunilla Hovenäs - Båstad Turism & Näringsliv